دانلود دوبله فارسی فیلم Run All Night 2015 - آی آرفیلم
درخواست فیلم و سریال
کانال تلگرام ما
تبلیغات

دانلود دوبله فارسی فیلم Run All Night 2015 IMDb

دانلود دوبله فارسی فیلم Run All Night 2015
 • ژانر :اکشن , جنایی
 • زمان :114 دقیقه
 • زبان :انگلیسی + فارسی ( دوزبانه )
 • کیفیت :HD 720p
 • حجم :۱ گیگابایت
 • کشور :آمریکا
 • کارگردان :Jaume Collet-Serra
 • ستارگان :Liam Neeson, Ed Harris, Joel Kinnaman
خلاصه داستان :

فیلم یک نفس تمام شب جیمی کانلون، خلافکار و آدمکش، یک شب مجبور می­شود تا بین دو نفر یکی را انتخاب کند: پسر غریبه‌اش، مایک، که زندگی­‌اش به خطر افتاده است یا بهترین دوست قدیمی‌­اش، شان مگوایر سردسته خلافکارها، که می­خواهد انتقام خون پسر خود را از مایک بگیرد.

توجه : این فیلم بازبینی و سانسور شده است و فاقد صحنه غیراخلاقی می باشد . درصورت درخواست سازمان ساماندهی و یا ناشر لینک دانلود حذف خواهد شد.

نقد و بررسی فیلم

تريلرهای ليام نيسون را میتوان به دو دسته تقسيم کرد: نوع سرراست و مستقيم که او را به يک نيروی ابرقهرمان طبيعی تبديل میکند و نوعی که گستاخانهتر است و احترام بيشتری برای هوش مخاطبان بزرگسال قائل میشود. با توجه به آنچه در گيشههای فروش رخ میدهد، میدانيم که تعداد فيلمهای نوع اول به مراتب بيشتر از نوع دوم هستند؛ دست کم میتوان گفت که «فرار در طول شب/Run All night» خود را به عنوان يکی از کارهای جدیتر کارنامه هنری ليام نيسون ثبت کرده است.

دانلود دوبله فارسی فیلم Run All Night 2015

در سومين همکاری بين یامه کویت-سرا، کارگردان، و اين بازيگر ايرلندی اکشن زيادی ديده میشود، اما در لايههای زيرين، اين فيلم درباره ندامت و دشوار بودن رستگاری در رويارویی با برخی گناهان است. تريلرهای فيلم به گونهای بودند که فرد با ديدنشان فکر میکرد اين فيلم تمام و کمال درباره کشت و کشتار است، و عليرغم وجود اين مولفه، بايد گفت که «فرار در طول شب» اثری به مراتب تاريک تر و اندوهناک تر است.

دانلود دوبله فارسی فیلم Run All Night 2015

جيمی کانلون (با بازی لیام نيسون) آدمکشی است که به تاريخ بازنشستگیاش نزديک میشود. او بعد از کشتن نزديک به ۱۸ نفر برای دوستش، رئيس تبهکاران شان مگواير (با بازی اد هريس)، خود را به دامن بازنشستگی پر از مستی و پشيمانی میاندازد. او به تنهایی در کلبهای زندگی میکند و هرگز تنها پسرش، مايکل (با بازی جوئل کينامن) را نديده است، تا اينکه دست تقدير آن دو را يک بار ديگر مقابل هم قرار میدهد. اتفاقات طوری رقم میخورند که مايکل شاهد کشته شدن يک نفر به فجيع ترين نحو توسط پسر شان، دنی (با بازی بويد هالبروک)، میشود. رئيس از دوست قديمیاش میخواهد که اين وسط ميانجيگری کند، اما قبل از رسيدن به يک راه حل غيرخشونت آميز، دنی خود دست به کار میشود. جيمی برای نجات فرزندش چارهای جز کشتن دنی ندارد و در نتيجه اين کار هر دو کانلون مجبور به فرار از دست عوامل شان وآدمکشهای اجيرشده برای کشتن آن دو میشوند. اگر بگوييم که رابطه بين اين پدر و پسر مصنوعی در آمده است خيلی بی انصافی کردهايم. وجود مايکل مملو از خشم و غيض است و با گذشت شبهای متوالی معلوم میشود که او و جيمی قرار نيست که به سوی رستگاری پيش بروند.

دانلود دوبله فارسی فیلم Run All Night 2015

در گذشته فيلمهای گنگستری معمولاً عادت به رمانتيزه جلوه دادن سبک زندگی جنايتکاران داشتند، اما در سالهای اخير اين رويه تغيير کرده است و از داخل لنز تاريکتری به زندگی آنها نگاه میشود. جيمی مرد رنج کشيدهای است که تقريباً برای هر کاری که در زندگیاش انجام داده پشيمان است. او مشروب می‌خورد تا فراموش کند و آپارتمانی خالی را به عنوان خانهاش انتخاب کرده است. در فيلم متوجه میشويم که ترک مايکل توسط او از روی دوست داشتن بوده چون او معتقد بوده که حضورش در زندگی پسرش ممکن است او را نيز به تباهی بکشاند. اما مايکل اين کار پدر را چيزی جز بی توجهی نمیداند، اما اين برای جيمی تنها کاری است که او با از خودگذشتگی موفق به انجامش شده است. اين اختلاف اساس رابطهای را تشکيل می دهد که اصلاً از قواعد معمول قوس «شکسته پدر/پسر» که اغلب در فيلم های اينچنينی میبينيم تبعيت نمی کند. رابطه دوستی بين جيمی و شان نيز به همين اندازه پيچيده است- دو رفيق قديمی که در جنگهای زيادی کنار هم بوده اند و گذشته مشترکشان باعث شده که به هم نزديکتر از حتی دو برادر باشند، اما اين دو نمیتوانند بر تنها تراژدی که بر سر راهشان قرار میگيرد فائق شوند.

دانلود دوبله فارسی فیلم Run All Night 2015

شخصيتِ جيمی، نيسون شبيه کاراکتری است که او در اثر قبلی کویت-سرا، «توقف ناپذیر/Non-stop»: مرد سرسختی که به مرور مهارتهايش در اثر داشتن يک رابطه طولانی و عاشقانه با يک بطری از بين میروند، ايفا نمود. دوست داشتنی بودن ذاتی نيسون سرمايه او است چون اين سرمايه به ما اجازه میدهد تا با مردی که نماد اعماق فساد و هرزگی بشری است همدردی کنيم (حداقل تا حدی). اد هريس، در نقش يک خلافکار خسته و از نفس افتاده (چيزی در مايه های مايکل کورلئونه در «پدرخوانده ۳»)، جفت خوبی برای نيسون است. سریال «کشتن / The Killing» جوئل کينامن مانع از تبديل شدن مايکل به شخصيتی میشود که صرفاً برای تسهيل رسيدن پدرش به رستگاری وجود دارد. کامون، رپری که بازيگر شده، به عنوان مزدور حرفه ای که برای کشتن جيمی و مايکل اجير شده است کمی حالت اکشن/تريلر سنتی را به فيلم برگردانده است.

دانلود دوبله فارسی فیلم Run All Night 2015

فيلمنامه بی عيب و نقص نيست. داستان روی پاشنه يک اتفاق بعيد میچرخد، اما بينندگانی که مشکلی با آن ندارند (مايکل راننده ليموزين دو قاچاقچی مواد مخدری است که توسط دنی کشته میشوند) ديگر با ديدن اتفاقات کوچکتری که در طول داستان رخ میدهند اذيت نمیشوند. ممکن است تصميم به استفاده از ساختار تک بعدی که مانع از وقوع تعليق در فيلم می شود زير سئوال برود. در فيلم مواقعی وجود دارند که کویت- سرا را مجبور به پيروی از محدوديتهای اين ژانر میکنند، مثل بازی نيسون در يک مبارزه فيزيکی طولانی که در آن ضربهای می خورد که فقط يک ابرقهرمان میتواند از پسش بربيايد. البته اينها انتقادات نسبتاً کوچکی هستند. «فرار در طول شب» اثر محکم و خوبی است که نيسون را در اوج يک بازی اکشن نشان می دهد و به او اجازه میدهد تا حدی بی آبرویی ناشی از «ربوده شده ۳ /Taken 3» را جبران کند.

منبع : نقد فارسی

4.5 (90%) 2 votes
 • : 0
 • : 1,149 بازدید

بدون دیدگاه

  

  درباره ما

  سایت آی آر فیلم دارای سابقه سه ساله می باشد اما به دلیل برخی مشکلات دو سال فاقد فعالیت بود . امیدواریم در بازگشت دوباره بتوانیم گامی بلند در گسترش فرهنگ و سینمای ایران و جهان برداریم.

  تمامی حقوق برای فیلم محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع حرام میباشد . طراحی و توسعه توسط : Daniyal.K